Tabletki na odchudzanie – brać czy nie brać? O to jest pytanie!

99Tabletki na odchudzanie – mają całkiem spore grono zwolenników, jak i przeciwników. Jedni uważają, że dzięki nim można w łatwy i skuteczny sposób pokonać nadwagę. Drudzy, wręcz przeciwnie! Sądzą, że działają na zasadzie placebo – psychologicznej, a nie medycznej. Bez względu na to do której grupy należysz, jedno jest pewne: wybór tabletek na odchudzanie jest ogromny!! Wystarczy włączyć telewizję. Liporedium, Calominal, Lipidon Minus, Picopil.
Jedna reklama za drugą – a wszystkie wymienione przeze mnie preparaty, to tabletki na odchudzanie!!! Ich producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych suplementów diety z coraz bardziej wymyślnymi składnikami. W składzie tych najbardziej popularnych znajdziemy:

  • jagody goji
  • jagody acai
  • ekstrakt z afrykańskiego mango
  • pieprz cayenne
  • ekstrakt z zielonej herbaty
  • piperynę
  • ekstrakt z zielonej kawy
  • chrom
  • l-karnitynę
  • błonnik

Wyżej wymienione substancje posiadają szereg odmiennych właściwości. Jedne ograniczają wchłanianie składników odżywczych, takich jak: węglowodany czy tłuszcze. Drugie przyspieszają metabolizm. Z kolei trzecie, poprawiają perystaltykę jelit. Łączy ich jedno: odchudzanie.

Działanie tabletek na odchudzanie – obietnice producenta kontra rzeczywistość

W Internecie można znaleźć dziesiątki stron oferujących sprzedaż tabletek na odchudzanie. Oczywiście na każdej z nich znajdziemy mnóstwo pozytywnych opinii na temat działania danego preparatu oraz historie ludzi, którym udało się schudnąć. Uważam, że do tego typu opinii należy podchodzić z dystansem, a pod uwagę brać tylko i wyłącznie fakty!! Czyli badania naukowe potwierdzające skuteczność konkretnego preparatu na odchudzanie!!! Należy również pamiętać o tym, że skuteczność tabletek odchudzających nie zależy tylko od ich składu i systematyczności stosowania, ale również od naszej diety! Prawidłowa zbilansowane posiłki odpowiadają aż w 70 % za powodzenie odchudzania! Bezsprzeczny jest również fakt świadczący o tym, że o wiele łatwiej jest schudnąć niż utrzymać nową wagę!!! Nie bez powodu aż 50 % kuracji mających na celu redukcję wagi kończy się efektem jojo!!!

Tabletki na odchudzanie – które z nich wybrać?

100Jeżeli zdecydujesz się na zakup tabletek na odchudzanie wybierz te, które w składzie zawierają naturalne wyciągi roślinne (spójrz na powyższą listę). Szerokim łukiem omijaj tabletki bazujące na sibutraminie, czyli pochodnej amfetaminy!!! Sibutramina to związek chemiczny stosowany w leczeniu otyłości, który ze względu na wywoływanie licznych skutków ubocznych został wycofany z użycia. Pomimo tego, że wprowadzenie tych rygorystycznych zasad miało miejsce 10 lat temu, na czarnym rynku nadal można kupić tabletki zawierające w składzie tą niebezpiecznie śmiertelną substancję! Kupując preparat wspomagający utratę wagi, należy zwrócić również uwagę na to, czy posiada certyfikaty: FDA oraz EPA, które uznawane są za międzynarodowy dowód bezpieczeństwa oraz i standardu. Decydując się na zakup takich tabletek mamy pewność, że pochodzą z legalnego źródła, mają bezpieczny skład i nie wywołują skutków ubocznych.

 

Dodaj komentarz