Chrom tabletki – cudowny środek na odchudzanie?

„Chcę być Twoją słodką mleczną czekoladką, żebyś mogła chrupać mnie cały dniami” – choć powyższy tekst jest fragmentem znanej i lubianej piosenki Zenona Martyniuka, z powodzeniem mógłby zostać hasłem reklamowym marki Wedel czy Kraft Foods, czyli znanych i lubianych producentów wyrobów czekoladopodobnych. Chwila relaksu w towarzystwie Milki z dodatkiem karmelu czy chrupiących ciasteczek Oreo – mmmm to jest coś. Delektujemy się smakiem, zapachem, zapominając o codziennych troskach i zmartwieniach, nie zdając sobie kompletnie sprawy z tego, że właśnie w tym momencie. Nie udawaj zdziwionej… Dobrze wiesz o czym mówię. A jeśli potrzebujesz wskazówki, idź proszę do łazienki stań przed lustrem lub wejdź na wagę. Zaskoczona? Nie sądzę… Wbrew powszechnie panującej opinii, nie tyjemy z powietrza a od nadmiaru kalorii.. Najczęściej tych pochodzących ze słodyczy….Mało która z nas potrafi im się oprzeć.  Ashley Gearhardt z Uniwersytetu Yale w Connecticut bardzo zainteresował ten fakt. Postanowiła przeprowadzić badania. Amerykańska badaczka twierdzi, że nasze zamiłowanie do słodyczy jest ściśle powiązane z ewolucyjnym mechanizmem przeżycia – nie wiem czy wiesz, ale mleko matek karmiących piersią ma słodki smak. To zasługa zawartej w niej laktozy. Laktoza  – związek organiczny zbudowany z galaktozy i glukozy, czyli najprościej mówiąc cukier….

Jak cukier działa na nasz mózg? 

Serotonina – hormon szczęścia. Kojarzysz gościa? Jestem przekonana, że tak. Tyle się mówi na jego temat. Zwłaszcza teraz, w okresie wakacyjnym. Podobno słońce podnosi jego poziom. Tak samo zresztą jak aktywność fizyczna. Niestety, pracując po kilka lub kilkanaście godzin dziennie nie zawsze jesteśmy w stanie skorzystać z pogody czy wybrać się na trening. Wizyta w spożywczaku jest o wiele prostsza i mniej absorbująca.

Jak przestać jeść słodycze? 

Uzależnienie od cukru jest jeszcze większym problemem niż to od narkotyków. Piszę całkiem serio. W końcu słodycze są ogólnie dostępne. Aczkolwiek spokojnie, można sobie z nim poradzić. Jedząc regularne, pełnowartościowe posiłki będziemy w stanie zapanować nad poziomem glukozy we krwi, a tym samym uniknąć napadów wilczego głodu. Pomocna może okazać się również suplementacja chromem.

Chrom 

Jeszcze jakiś czas temu odchudzające właściwości chromu nie były nikomu znane. Głównie postrzegano go jako substancję wysoce alergenną, toksyczną, a nawet rakotwórczą! Na szczęście wraz z rozwojem medycyny, udało się pozbyć tej jakże krzywdzącej otoczki.

 

Chrom na odchudzanie

Chrom nie ma magicznej mocy. Nie działa jak pułapka na myszy – nie da Ci po rękach, gdy będziesz chciała sięgnąć po czekoladę. Aczkolwiek liczne badania naukowe wskazują na to, że jest pierwiastkiem który ma znaczący wpływ na przebieg procesu odchudzania. Wspomaga prawidłowy metabolizm cukrów w organizmie, zmieniając jednocześnie zapotrzebowanie organizmu na insulinę, co z kolei skutkuje zmniejszeniem uczucia głodu oraz obniżeniem ochoty na słodycze. Niemniej jednak należy mieć świadomość tego, że po odstawieniu słodkich przekąsek w naszym jadłospisie pojawi się luka, która będziemy musieli czymś wypełnić… Jeżeli postawimy na fast-foody czy inne niezdrowe przekąski osiągniemy efekt odwrotny od zamierzanego – przytyjemy zamiast schudnąć.

Chrom tabletki, czyli suplementacja w praktyce 

O ile chrom występujący naturalnie w pożywieniu jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu, tak ten przyjmowany w postaci tabletek może okazać się zgubny w skutkach. Ważne jest, by osoby chorujące na cukrzycę suplementowały go pod nadzorem lekarza. Przyjmuje się, że u osoby dorosłej dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek chemiczny wynosi 200–400 mcg na dobę. Jego nadmiar może doprowadzić od uszkodzenia struktur komórkowych, a w konsekwencji zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwór! Dodatkowo mogą pojawić się takie skutki uboczne jak:

  • nudności
  • wymioty
  • rozdrażnienie
  • bezsenność
  • wahania nastroju

Co zamiast chromu na odchudzanie?mangi

Choć suplementacja chromem w niektórych przypadkach może okazać się uzasadniona, radziłabym zachować ostrożność, skonsultować ją ze specjalistą lub zdecydować się na zakup innego środka. Na rynku farmaceutycznym nie brakuje tabletek odchudzających . Najnowsze badania konsumenckie wskazują na to, że  największym uznaniem cieszy się preparat  African Mango.

African Mango efekty

Jego działanie potwierdza aż 92% kobiet – tak przynajmniej wynika z najnowszych badań przeprowadzonych z inicjatywy Stowarzyszenia Dietetyków. Osoby zażywające African Mango zaobserwowały:

  • znaczące przyspieszenie procesu odchudzania – traciły od 2-3 kg tygodniowo
  • zmniejszenie łaknienia
  • redukcję cellulitu

Wszechstronność działania to nie jedyna zaleta African Mango. Kolejną jest szybkość. Pierwsze pozytywne zmiany zaobserwujemy już po tygodniu regularnej suplementacji!

African Mango gdzie kupić

African Mango można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony producenta.  Jest to jedyne miejsce posiadające certyfikat jakości. Zamówione tam tabletki są gwarantem sukcesu w odchudzaniu. Bez restrykcyjnych diet czy ciężkich treningów na siłowni!

 

Dodaj komentarz